מה אתה מחפש היום?

בלוג

ארגון ה-FATF מכריז איראן תכלל ברשימה השחורה

ארגון הFATF, האחראי למאבק בהלבנת הון ומימון טרור, פרסם בסיום מליאתו הצהרה בה נקבע כי לאור הימנעותה מאימוץ האמנות הבינלאומיות בתחום מימון הטרור איראן תתווסף ל"רשימה השחורה".
ההצהרה שפורסמה כוללת קריאה למדינות העולם להטיל סנקציות כלכליות ולנקוט צעדי מנע פיננסיים לצורך הגנה על הכלכלה העולמית מפני סיכוני מימון הטרור והלבנת ההון אשר עשויים לנבוע מהמשטר האיראני.

הסיבה להחלטה

בשנת 2016, התחייבה איראן לביצוע פעולות אשר מטרתם לשפר את משטר איסור הלבנת ההון ומימון הטרור שלה, הבטחה זו סייעה בהוצאתה מהרשימה השחורה של ארגון הFATF. לאחר מגעים ארוכי שנים בין איראן לארגון ולאור העובדה כי איראן לא עמדה בהתחייבויותיה,החל הארגון בחודשים האחרונים בהליך הדרגתי של החזרת סנקציות פיננסיות, ולאחר שאלו לא גרמו לשינוי,הודיע הארגון על ביטול ההשעיה והכללתה של איראן ב"רשימה השחורה".

משמעותה של החלטה זו היא כי למעלה מ-200 מדינות וטריטוריות, המצייתות לכללי הארגון, ידרשו בהטלת סנקציות פיננסיות על איראן כאמצעי מנע למימון פעולות טרור והלבנת הון העשויות לנבוע מהמשטר האיראני, וזאת בנוסף למתן הוראות לגופים פיננסים להחיל פיקוח מוגבר על מוסדות פיננסים איראנים הפועלים מולם.

קבלת ההחלטה החמורה, להוסיף את איראן ל"רשימה השחורה", מדגישה למעשה כי המשטר האיראני, שאינו עומד בדרישות הבינלאומיות, מהווה סכנה לכלכלה העולמית.

הוספת שורת מדינות לרשימה האפורה של הארגון

במסגרת המליאה, החליט ארגון הFATF על הכנסת מדינות נוספות ל"רשימה האפורה". רשימה זו כוללת מדינות אשר אינן מקיימות בצורה תקינה את כלליו ונהליו של הארגון. בין המדינות שהוכנסו לרשימה זו: אלבניה, ברבדוס, ג'מייקה, מאוריציוס, מיאנמר, ניקרגואה ואוגנדה. לצד הוספת מדינות אלו לרשימה, המדינות טרינידד וטובגו הוסרו מרשימה זו.

על מנת להישאר מעודכנים אנו ממליצים לכם להירשם לעלון המקצועי שלנו – היחיד מסוגו בישראל בתחום ניהול סיכוני הלבנת הון ומימון טרור ורגולציה פיננסית. וכדי לדעת את החומר אתם מזומנים להרשם לקורס היחיד בישראל להכשרה פרקטית של קציני ציות בנותני שירותים פיננסיים.

Call Now Button דילוג לתוכן