מה אתה מחפש היום?

בלוג

קבוצת וולפסברג קוראת להתמקדות באפקטיביות הבקרות במוסדות פיננסיים

קבוצת וולפסברג, המאגדת שלושה עשר בנקים גלובאליים ועוסקת בפיתוח מסגרות ומדריכים לעניין ניהול סיכוני הפשיעה הפיננסית בידי מוסדות פיננסיים, פרסמה לאחרונה הצהרה הקוראת למפקחים על המוסדות הפיננסיים ברחבי העולם להתמקד באפקטיביות הפעולות למאבק בהלבנת הון ובמימון טרור, בבואם לבחון את תוכניות הציות של המוסדות הפיננסיים, וזאת במקום להתמקד בהיבטים טכניים. איך?

על מנת לאפשר למוסדות הפיננסיים ליישם גישה מבוססת סיכון ולהסיט משאבים לצורך ביצוע פעולות שיגבירו את אפקטיביות המאבק בהלבנת הון ובמימון טרור, קוראת קבוצת וולפסברג למפקחים הפיננסיים לאמץ מדיניות ביקורת אשר תבחן שלושה אלמנטים מרכזיים בתוכניות הציות של המוסדות הפיננסיים:

  1. ציות לחוקים ולתקנות בנושא איסור הלבנת הון;
  2. מסירת המידע השימושי ביותר לרשויות המדינה; וכן
  3. יצירת מכלול מנגנוני בקרה מבוססי סיכון לצורך הפחתת הסיכונים לניצולו לרעה של המוסד הפיננסי לביצוע פעילות עבריינית.

לדברי קבוצת וולפסברג, לאורך השנים התקבעו "ציפיות רגולטוריות" מהמוסדות הפיננסיים לבצע פעולות מסוימות, הגוזלות משאבים ניכרים, אינן נדרשות על פי החוק או התקנות ואינן מביאות להעברת מידע שימושי לרשויות המדינה או לניהול יעיל של סיכוני הפשיעה הכלכלית על-ידי המוסד הפיננסי.

לכן, קוראת הקבוצה למפקחים לעודד את המוסדות הפיננסיים לאמץ גישה מבוססת סיכון, להפסיק לבצע פעולות לא אפקטיביות ולהקדיש את המשאבים שהתפנו בצורה יעילה יותר תוך התמקדות בסדרי העדיפויות למאבק בפשיעה כלכלית שיוגדרו ברמה הלאומית.

בסיכום ההצהרה נאמר כי יועיל גם להפחתת החיכוך עם לקוחות ולהגברת ההכלה הפיננסית.

על מנת להישאר מעודכנים אנו ממליצים לכם להירשם לעלון המקצועי שלנו – היחיד מסוגו בישראל בתחום ניהול סיכוני הלבנת הון ומימון טרור ורגולציה פיננסית. וכדי לדעת איך ליישם בקרות אפקטיביות בלי לבזבז משאבים – אתם מוזמנים להרשם לקורס היחיד בישראל להכשרה פרקטית של קציני ציות בנותני שירותים פיננסיים.

Call Now Button דילוג לתוכן