מה אתה מחפש היום?

בלוג

נכלא מבצע הונאה והלבנת הון ממכירת תרופות מזויפות

ידיעה שפורסמה בבריטניה ב- 6 ביולי 2019 מדווחת על מאסרו של יהודי בריטי אשר ביצע הלבנת הון של הכנסות בגובה 10 מיליון ליש"ט באמצעות חשבונות בנק המקושרים לארגון הצדקה של חב"ד בבריטניה. הכנסות אלו נבעו ממכירת תרופות מזויפות לטיפול בהשמנה ובעיות זקפה.

אדוארד כהן, בן 67, קנה את התרופות המזויפות והבלתי מורשות מבתי מרקחת מקוונים ומכר אותן ללקוחות באוסטריה, גרמניה, שוויץ וצרפת. חקירות חשפו כי מספר חברות שבסיסן בצפון לונדון, המקושרות לארגון הצדקה של חב"ד בבריטניה, קיבלו תשלומים עבור המוצרים. כהן שימש כמנהל והפעיל את החשבונות.

כהן נידון לכמעט 10 שנות מאסר.

יותר מתריסר חשבונות בנק נפתחו ממארס 2012 בשמות של ארגוני צדקה וחברות הקשורות לחב"ד בבריטניה, אשר החלו עד מהרה לקבל תשלומים מחשבונות הסוחרים. מאז ועד ספטמבר 2014, עברו בתשע מהחברות – שבע מהן ארגוני צדקה רשומים – יותר מ 10.3 מיליון ליש"ט. חלק קטן מעסקאות אלה ייצג תרומות צדקה לגיטימיות. במהלך אותה תקופה, 8.6 מיליון ליש"ט הופנו לחשבונות מט"ח, ו -1.7 מיליון ליש"ט הועברו למספר נותני שירותים פיננסיים. אלפי לירות שטרלינג הועברו גם לחשבונותיו האישיים של כהן.

החקירה נפתחה במרץ 2013, לאחר שמספר אנשים התלוננו על קבלת תרופות מזויפות. כהן נעצר במהלך סדרה של פשיטות בספטמבר 2014. הוא נמצא אשם בהלבנת הון, גניבת תרומות ומסירת מידע כוזב לוועדת ארגוני הצדקה. הוא נידון למספר תקופות מאסר רצופות, המסתכמות לתשע שנים ותשעה חודשים. קודם לכן הוא נמצא אשם בעבירה נפרדת של הונאת הטבות דיור בשווי 233,000 ליש"ט.

הבלש שהוביל את החקירה אמר: "אדוארד כהן הקים אופרציה  כלל-אירופית שמכרה תרופות מזויפות מסוכנות לאלפי אנשים תמימים, במחזור של מיליוני לירות שטרלינג". במאמץ להסתיר את הרווחים מהמיזם, ועם ידיעה מלאה שמה שהוא עושה אינו חוקי, הכסף הועבר דרך חשבונות בנק שנפתחו על ידי ארגון צדקה לגיטימי שהוא ניהל. כמו כן, כהן העביר סכומי כסף גדולים מתרומות שניתנו לצדקה בתום לב לחשבונות הבנק שלו, ושילם באמצעותם דמי שכירות והוצאות אישיות אחרות. "זה היה מקרה מורכב מאוד, שנמשך מספר שנים וחצה גבולות באירופה, עם חשודים מרובים". "הרשעה זו צריכה לשלוח מסר לכל מי שחושב שהוא יכול לנהל עסקים מקוונים, למכור מוצרים בלתי חוקיים, ולהלבין את ההכנסות כך שרשויות אכיפת החוק יתקשו לאתר את מקור הכספים; תמיד יש נתיב כסף ואנחנו נלך אחריו עד שיהיה לנו מספיק כדי לשכנע חבר מושבעים בקנה המידה האמיתי של העבירה."

על מנת להישאר מעודכנים אנו ממליצים לכם להירשם לעלון המקצועי שלנו – היחיד מסוגו בישראל בתחום ניהול סיכוני הלבנת הון ומימון טרור. אנא מלאו את פרטיכם בתיבת יצירת הקשר משמאל, ואנו נדאג להוסיפכם לרשימה.

ניתן לבטל את ההרשמה בכל עת. העלון כולל תכנים מקצועיים בלבד ואינו מכיל חומר פרסומי.

Call Now Button דילוג לתוכן