מה אתה מחפש היום?

בלוג

ברוקר הביטקוין ביטס אוף גולד יוכל לנהל חשבון בנק

לאחר מאבק משפטי שנמשך כשנתיים, בנק לאומי קיבל את המלצת ביהמ"ש העליון והגיע להסכם פשרה עם חברת ביטס אוף גולד, כך שחשבון הבנק שלה לא ייסגר, והיא תוכל להמשיך בפעילותה בו בכל הקשור למטבעות דיגיטליים. זאת, לאחר שהחברה ניהלה מאבק עיקש במשך כמה שנים בבית המשפט המחוזי, אשר פסק בזמנו כי החברה תוכל לנהל חשבון בנק אך גם כי "לא ניתן להכריח את הבנק לקבל את כספי החברה שמקורם בפעילות מסחר בביטקוין". המחוזי פסק כך לאור העובדה שבנק ישראל הצביע בהודעתו משנת 2014 על הסכנות הכרוכות במסחר בביטקוין, וקבע כי הוא מתקשה להגיע להכרעה בצעדים שיש לנקוט כדי למנוע סיכון זה, ובמסגרת נסיבות אלה סירובו של בנק לאומי הוא סירוב סביר.

יחד עם זאת, בהחלטתו ציין ביהמ"ש העליון כי פסק הדין ניתן "בלי שהדבר יהווה תקדים משפטי או הסכמה כלשהי מצד הבנק לניהול חשבונות מסחר למטבעות וירטואליים במקרים נוספים". כמו כן, פסק הדין נותן לגיטימציה לבנק לאומי "לבחון באופן פרטני כל פעולה שמתבצעת בחשבון ולבצע בעצמו צעדים הדרושים לפי שיקול-דעתו לצורך מזעור הסיכונים שלשיטתו נשקפים מפעילותה המסחרית של החברה", וקובע שעל החברה לשתף פעולה עם הבנק.

*** יובהר כי החברה לוותה רגולטורית, מתחילת דרכה, על ידי משרד עוה"ד גולן שלומי אשר ייצג אותה בחלק מן ההליכים המשפטיים.

על מנת להישאר מעודכנים אנו ממליצים לכם להירשם לעלון המקצועי שלנו – היחיד מסוגו בישראל בתחום ניהול סיכוני הלבנת הון ומימון טרור. אנא מלאו את פרטיכם בתיבת יצירת הקשר משמאל, ואנו נדאג להוסיפכם לרשימה.

ניתן לבטל את ההרשמה בכל עת. העלון כולל תכנים מקצועיים בלבד ואינו מכיל חומר פרסומי.

Call Now Button דילוג לתוכן