מה אתה מחפש היום?

בלוג

גורמים פליליים מלבינים כסף דרך משחק הוידאו Fortnite

העיתון המקוון 'NEW YORK POST' העלה ב- 18 לינואר 2019 כתבה ובה האשמה חמורה: משחק הפורטנייט, משחק הוידאו המקוון והתלת ממדי, המוכר והפופולארי ביותר בעולם, הפך לפלטפורמה קלה להלבנת כספים.

המשחק והבעיה – משחק הפורטנייט

נכון להיום המשחק הפופולארי 'פורטנייט', אשר מוכר כמשחק חופשי להורדה עם כ- 200 מיליון משתמשים ברחבי העולם. משחק שהכניס לחברת EPIC GAMES הכנסות של למעלה מ– 3 מיליארד דולר, נקשר בהונאות הקשורות אל הלבנת הון. בין ספטמבר לאוקטובר 2018 חברת אבטחת ה- IT, 'Zerofox', גילתה כ-  53,000 מקרים של הונאות מקוונות הקשורות אל משחק הוידאו 'פורטנייט'.

המטבע הוירטואלי שמשמש להלבנת הון

מתברר כי אותו מטבע וירטואלי בו משתמשים מיליוני שחקני 'פורטנייט' הפך לפופולרי ביותר גם בקרב פושעי הסייבר. מלביני הכספים משתמשים בכרטיסי אשראי גנובים בכדי לרכוש את מטבע ה- V-bucks (בו שחקני פורטנייט משתמשים בכדי לרכוש נשקים, תלבושות ופריטים נוספים אחרים הנמכרים בחנות פורטנייט), ולאחר מכן מוכרים אותם מחדש ב- DARK WEB, הרשת הלא חוקית של האינטרנט, בה ניתן למכור ולקנות כל דבר וזו המשמשת גם כבסיס הפעילות של ארגוני הטרור ומימון טרור.

הממצאים של חברת SIXGILL

עובדים של חברת הסייבר Sixgill שתפקידה לנטרל איומים ב – DARK NET העמידו פנים שהם לקוחות פורטנייט וחשפו פעולות פליליות בשפה הסינית, הרוסית, הספרדית, הערבית ובאנגלית. בנג'מין פרמינגר, אנליסט מודיעיני בכיר בחברה מספר שפושעים מצליחים להוציא לפועל פעולות הקשורות אל הלבנת הון, בקלות יחסית וללא ענישה.

הוא ממשיך ומספר שאותם פושעים המתחזים לשחקני פורטנייט לועגים לאמצעי האבטחה של חברת EPIC GAMES , ושהחברה אינה מתייחסת ברצינות דיה לבעיית הלבנת הכספים באמצעות משחק הפורטנייט ובכך מאפשרת תרמיות של המערכת, כמו למשל  רכישת מטבעות V-bucks מוזלים ופעולות פליליות נוספות. פרמינגר מעדכן שכיום ניתן לנקוט במספר פעולות קלות על מנת לצמצם את התופעה, כמו למשל ניטור של העברות במשחק, זיהוי שחקנים עם מלאי גדול של V-bucks ושיתוף של הנתונים עם רשויות אכיפת החוק הרלוונטיות.

הלבנת הון בפורטנייט – המדיה החדשותית

העיתון Independent מביא דוגמה להלבנת כספים באמצעות פורטנייט באמצעות סיפור על מוכר שהסכים לקבל מטבעות 'ביטקוין' ו- 'ביטקוין קאש' כאמצעי תשלום והחליט למכור אותם לרשת העמוקה במחירים זולים מאוד. כאשר הוא נשאל לפשר המעשה, הוא הסביר שהוא מעוניין לתרום ל – DEEP WEB במחירים נמוכים במיוחד.

EPIC GAMES, החברה המפתחת של פורטנייט אמנם סיפרה לכתב העיתון Hollywood Reporter שהם מתייחסים ברצינות לכל הקשור אל האשמות בהלבנת כספים ומעודדים את משתמשי פורטנייט להגן על החשבון שלהם וזאת על ידי שימוש באימות דו שלבי, יצירת סיסמאות חזקות ואי שיתוף פרטי החשבון שלהם בפני משתמשים אחרים, אך ברגע האמת כאשר רשת החדשות FOX NEWS ביקשה תגובה מיידית על האשמה של פעילות לא חוקית המתבצעת בפלטפורמה שהחברה פיתחה, EPIC GAMES נמנעו מפרסום תגובה מיידית.

על מנת להישאר מעודכנים אנו ממליצים להירשם לעלון המקצועי שלנו – היחיד מסוגו בישראל בתחום ניהול סיכוני הלבנת הון ומימון טרור. אנא מלאו את פרטיכם בתיבת יצירת הקשר משמאל, ואנו נדאג להוסיפכם לרשימה.

ניתן לבטל את ההרשמה בכל עת. העלון כולל תכנים מקצועיים בלבד ואינו מכיל חומר פרסומי.

Call Now Button דילוג לתוכן