מה אתה מחפש היום?

בלוג

הונאת דואר אלקטרוני באמצעות שימוש בשם של MONEYVAL (*)

(*) MONEYVAL הינה הגוף האירופאי המקביל ל-FATF, המופקד על בחינת הציות לתקנים הבינלאומיים למניעת הלבנת הון ומימון טרור, ואת האפקטיביות של יישום התקנים, כמו גם מתן המלצות לרשויות לאומיות במדינות ברחבי העולם לגבי שיפורים נדרשים בתחום הלבנת ההון ומימון טרור וניהול סיכונים.

ברצוננו להביא לידיעת הציבור הרחב את הפרסום של MONEYVAL לגבי הודעות PHISHING, הודעות הונאה כספיות ו/או מכתבים אשר מוצגים ככאלו שנשלחו לכאורה על ידי MONEYVAL ואשר נמצאים כיום בשימוש. כמו במסרים דומים וכל כך מוכרים מסוג זה, גם המסרים הללו מודיעים למקבליהם כי הם זכו בהגרלה או שהם זכאים לקבל סכומי כסף גדולים, לעתים קרובות בתור ירושה. המסרים מנחים את מקבלי ההודעות לשלוח את פרטי הבנק האישיים שלהם או לשלם עמלות ומקדמות, אולם הטוויטס המתוחכם במסרים "של" MONEYVAL לכאורה נמצא בכך שלעיתים הם מציינים כי הכספים ייחסמו או יוחרמו על ידי MONEYVAL במקרים של אי ביצוע התשלומים. מסר מסוג זה עלול להיחזות כאותנטי לאוכלוסיות שונות.

MONEYVAL מבקשת להדגיש שאינה קשורה בשום אופן להודעות מזויפות אלה. בניגוד לנאמר במסרים או במכתבים אלה, MONEYVAL לעולם לא תשלח הודעה לאף אדם ללא בקשה מצד אותו אדם לקבל ממנה דיוור (הודעות ספאם), לא כל שכן בקשה לספק פרטים אישיים, פרטי חשבון בנק או בקשה לבצע עסקה כספית. MONEYVAL לעולם לא תדרוש עמלות, תפיק הודעות שחרור נכסים, ויותר מכך – אין לה יכולת לחסום חשבונות או להחרים נכסים.

במידה וקיבלת הודעות דואר אלקטרוני כאלו, MONEYVAL ממליצה לחסום את כתובות הדואר של כל השולחים מהם התקבלו ההודעות, ובמקרה שנשלחו אליהם מידע או כספים – מומלץ לפנות מיד לרשויות אכיפת החוק.

אם עדיין ישנם ספקות לגבי האותנטיות של הודעות אשר נראה כי נשלחו על ידי הארגון, ניתן לפנות ישירות לארגון בכתובת:

https://www.coe.int/en/web/moneyval/moneyval-brief/secretariat#ContactUs

על מנת להישאר מעודכנים אנו ממליצים לכם להירשם לעלון המקצועי שלנו – היחיד מסוגו בישראל בתחום ניהול סיכוני הלבנת הון ומימון טרור. אנא מלאו את פרטיכם בתיבת יצירת הקשר משמאל, ואנו נדאג להוסיפכם לרשימה.

ניתן לבטל את ההרשמה בכל עת. העלון כולל תכנים מקצועיים בלבד ואינו מכיל חומר פרסומי.

Call Now Button דילוג לתוכן