מה אתה מחפש היום?

בלוג

מכירת קרקעות, מתן הלוואות ושימוש בצ'יינג'ים לצורכי הלבנות הון

עורך דין, בעלים של קבוצת כדורגל מהליגות הנמוכות ששמו נקשר בחקירה פלילית נוספת ו-4 חשודים נוספים, בהם אנשי עסקים, נעצרו לחקירה באזהרה בחשד למעורבות לכאורה בהונאה בתחום מכירת קרקעות, מתן הלוואות ושימוש בצ'יינג'ים לצורכי הלבנות הון. במקביל עוכבו לחקירה 6 חשודים נוספים.

 ​לחשודים מיוחסות עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, עבירות על-פי חוק איסור הלבנת הון וכן עבירות נוספות. גורמי החקירה מעריכים את היקף העבירות במאות מיליוני שקלים.

על-פי החשד, המעורבים, כל אחד על-פי חלקו, חברו בצוותא על-מנת לעבור עבירות מס ועבירות הלבנת הון בסכומים של מיליוני שקלים, כל זאת באמצעות חברות לגיטימיות כמסווה לפעילות פלילית.

עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ובעסקים להמרת מטבע (צ'יינג'ים), וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת (תפיסת רכוש לצורכי חילוט).

בהודעת המשטרה על המעצרים נמסר כי "במסגרת הלחימה השיטתית של משטרת ישראל נגד הפשיעה החמורה והמאורגנת, בפעילותם הפלילית בארץ הגורמת לפגיעה במנהל התקין ובאזרחים הנורמטיביים, ונוכח ראיות לכאורה אשר העלו חשדות לביצוע עבירות פליליות וכלכליות, פתחו הבוקר היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המסים ובליווי יחידת יא"ל של רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, בחקירה גלויה בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה".

עוד צוין כי "משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על-מנת לחשוף עבירות המסכנות את ביטחון הציבור ופוגעות בשלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין".

על מנת להישאר מעודכנים ולקבל הדרכה לביצוע סקר סיכוני הלבנת הון בעסקכם, אנו ממליצים לכם ליצור עמנו קשר ולהירשם לעלון המקצועי שלנו – היחיד מסוגו בישראל בתחום ניהול סיכוני הלבנת הון ומימון טרור. אנא מלאו את פרטיכם בתיבת יצירת הקשר משמאל, ואנו נדאג להוסיפכם לרשימה.

ניתן לבטל את ההרשמה בכל עת. העלון כולל תכנים מקצועיים בלבד ואינו מכיל חומר פרסומי.

 

 

Call Now Button דילוג לתוכן