כדאי לדעת

על קצה המזלג….אסטרטגיות טיפול בהודעות דחיה לבקשות רישוי במתן שירות פיננסי

העילות שמציג הרגולטור בגינן הוא שוקל לדחות בקשות לרישיון הן שונות ומגוונות, חלקן קלות יחסית להתמודדות וחלקן מאתגרות יותר.

כך למשל, הצהרת כזב בבקשת הרישוי עשויה להיחשב כעילה קלה להתמודדות, ככל שזו הטענה היחידה נגד מבקש הרישיון, בעוד שהצגת פרפראזה משטרתית ומידע מודיעיני מסווג מהווים עילות ברמת מורכבות גבוהה ומאתגרת יותר. בוודאי במצבים בהם נשקלת דחיית הבקשה בשל חקירת מבקש הרישיון במשטרה טרם הגשת כתב אישום, או אם חלילה כבר הוגש כתב אישום, שהינם מאתגרים ודורשים התייחסות מורכבת יותר.

במילים אחרות, העילות המגוונות המוצגות על ידי הרגולטור כבסיס לשקילת דחיית הרישיון, הן שונות במהותן ולפיכך מצריכות אסטרטגיות טיפול שונות.

כך למשל, ברור כי הצהרת כזב בבקשה, כגון אי ציון העובדה כי בעבר היה נושא משרה במבקשת הרישיון פושט רגל, או כי נערך לו שימוע על ידי הרשות או אי ציון קרובים וכיו"ב אין דינם כדין מי שנחקר בתחנת המשטרה בחשד למעורבות בעבירות של הלבנת הון, כל שכן מי שהורשע ונגזר דינו.

הניסון שלנו מלמד כי, עילות דחייה שונות מצריכות אסטרטגיות פעולה שונות לחלוטין וכתוצאה מכך דרכי טיפול שונות, אחרת הדרך לדחיית בקשת הרישוי הינה בטוחה!

אנחנו יודעים, כי במצבים בהם לא ננקטת כל פעולה או אסטרטגיה שאינה מתאימה לעילה, די ברור כי גורל בקשת הרישיון נחרץ והוא מוביל למסלול בעייתי וידוע מראש, של דחיית בקשת הרישיון, מתן 30 ימים להתארגנות וסגירת העסק כאשר בזמן הזה על מבקש הרישיון לפנות לבית המשפט בבקשה למתן צו מניעה לעיכוב החלטת הרגולטור ובהמשך להגיש עתירה.

מעבר לקושי שבקבלת צו שכזה, בפרט לאור עילת הדחייה הנוגעת להלבנת הון, הרי שכרוכות בכך הוצאות כספיות לא מבוטלות וכמובן סכנה ברורה ומיידית לסגירת העסק.

לפיכך, אנחנו סבורים כי בחירה ונקיטה באסטרטגיה מותאמת עילה, היא בעלת חשיבות עצומה ומכרעת.

עד כאן על קצה המזלג… ככל שתרצו לשמוע פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע.

החלטת בג"צ בעתירות, מחזקת את עמדת רשות שוק ההון ולמצער מאשרת את נוהל הרישוי הקיים!
האם קיים סיכוי שמבקש רישיון שנדחתה בקשתו ע"י רשות שוק ההון, יזכה לתמיכת בית המשפט בעתירתו נגד החלטת הרשות?

אולי יעניין אותך גם…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט
דילוג לתוכן